Rodinné centrum Provázek

725 210 050 (054) Facebook

Rituály a hranice – jistota a bezpečí pro Vaše děti...

Svému synovi dělám každý rok na snídani k narozeninám lívancový dort.

Jsou to vlastně obyčejné jablkové lívance naskládané na sobě, slepované domácí marmeládou a zakysanou smetanou, ale vím, že tento vždycky předčí všechny ty oficiální dorty pro účely oslavy. Je to totiž jeho milovaný zvyk.

 

Jen si vzpomeňte na různé – třeba i velmi bláznivé – věci a činnosti, které se vám v dětských letech tolik líbily. I kdyby šlo třeba jen o večerníček, pravděpodobně byste si ho tehdy nedali vzít. Opakující se rituály totiž pro dětskou duši znamenají jistotu, že je vše tak, jak má být.

 

Pokud připravujete dětem každoroční oslavu, byť by byla docela skromná, posilujete tím jeho sebevědomí – dítě v tento den cítí, že je pro ostatní členy rodiny důležité, že ho potřebují a mají rádi, že mu chtějí udělat radost.

I v dospělosti je touha po veřejném uznání našich životních změn, jejich oslavě a vědomém prožití, přirozená, jen v naší společnosti zpravidla nenaplněná. Ze všech těch rituálů nám tady zbyla jen svatba a pohřeb a možná právě proto se do nich investují tak absurdní částky! Ale i u drahé svatby často chybí její hlubší smysl.

 

Na které rituály se dnes již zapomnělo a které dětem a

vlastně i dospělým bytostně chybí?

Jak navrátit pomocí rituálů uvědomění, pocit vlastní jistoty a bezpečí?

Co je to vlastně rituál a kde všude jeho principu můžete využívat?

 

Těším se na setkání s Vámi

 

Mgr. Renáta Cholevíková

 

REGISTRACE ZDE

Registrace je z organizačních důvodů nutná nejpozději den předem do 12.00 hodin.

VSTUPNÉ 

  • DOBROVOLNICE vstup ZDARMA! (nutno uvést do Poznámky při REGISTRACI)
  • 150 Kč/ os. nebo 200 Kč/ dvojice či páry, 

 

JE FÉR SI ŘÍCT I PODMÍNKY A DODRŽOVAT JE:
Akce se koná v RC PROVÁZEK na nové adrese Palackého 1329/50.
Najdete nás v pravém křídle budovy Gymnázia. Doporučenou cestou k nám je vstup brankou z ulice Kollárova, vlevo dolů po pěšince a pak doprava, kde již najdete výrazně označený vchod RC PROVÁZEK.
Rezervaci místa na kurzu budu mít jistou až po zaplacení kurzovného. 
Upřednostňujeme platbu bezhotovostně na účet: 2701058749/2010 (do poznámky uveďte jméno přihlášené/ho a název akce, v.s. je číslo faktury, která Vám přijde emailem po registraci, ev. jméno partnera). Páry zaplatí plnou cenu a 100 Kč jim bude vráceno hotově před zahájením přednášky při prezentaci. Děkujeme.
 
Storno můžu udělat  bezplatně min. 7 dní před konáním rezervovaného termínu. Storno můžu udělat i maximálně ještě 3 dny předem, ale bude mě to stát už 100 Kč stornopoplatek. Pokud účast zruším 2 dny předem, nemůžu už počítat s tím, že mi budou vráceny peníze, Je to z toho důvodu, že každá akce má své provozní náklady, které jsou vázány na určitý počet účastníků. Při pozdním zrušení již někdy není možné oslovit jiné zájemce. Jiná situace je, pokud seženu za sebe náhradníka.V tomto případě můžu počítat, že dostanu zpět celou částku. Minimální počet účastníků pro konání akce - 7 osob, maximální kapacita 20 osob.
 
"Akce se koná v rámci projektu Společně do života II., který je realizován v rámci dotačního titulu Rodina a je finančně podpořen MPSV".
  
 
KDY: čtvrtek 1.10.2020 16 - 18 hod.
KDE: RC Provázek, pravé křídlo budovy Gymnázia, Palackého ul., NJ
S KÝM: s Mgr. Renátou Cholevíkovou
CENA: 150 Kč / osoba nebo 200 Kč /dvojice, DOBROVOLNICE ZDARMA
BLIŽŠÍ INFO: u Katky 725 210 050 (ne SMS), projekty@proficionj.cz

Kontakt

Rodinné centrum PROVÁZEK provozuje PROFICIO, z.s., které od roku 2008 působí v Novém Jičíně.